Погоджено Затверджую Погоджено
     
  Начальник управління   Голова ГС АФМО   Голова ГС МОАФ
молоді та спорту    
Миколаївської обласної        державної адміністрації В.М. Гінкул         Пасічний О.С.     Скарлат В.О.

РЕГЛАМЕНТ

Чемпіонату Миколаївської області з футзалу серед аматорських команд сезону 2021 – 2022 рр.

м. Миколаїв 2021 р.

1. Цілі і завдання:

• Виконання Комплексної програми розвитку футзалу в Миколаївській області.

• Розвиток і популяризація футзалу серед аматорських команд.

• Визначення кращої футзальної команди Миколаївської області.

Делегування чемпіона в основний етап Чемпіонату України 2 ліги

• Делегування призерів на всеукраїнський фінал АФЛУ

2. Керівництво змаганнями:

Керівництво та проведення змаганнями здійснюється МОАФ спільно з комітетом студентського, аматорського та масового футзалу АФЛУ. Безпосереднє проведення покладається на суддівський комітет МОАФ. Суддівство проводиться згідно «Правила гри в футзал» з доповненнями ФІФА 2020/2021 рр.

Головний суддя змагань – арбітр I категорії. Болілий Сергій Миколайович

Головний секретар змагань – арбітр I категорії Позняк Олег

3. Команди та учасники:

До змагань допускаються всі аматорські футбольні команди, крім гравців футзальної «Екстра-ліги» і вищих футзальних  ліг іноземних держав, гравців професійних футзальних ліг і віку менше 15-ти років, на дату заявки гравця. Заявки, які не завірені лікарем, до розгляду не приймаються. В ході змагання дозволені переходи гравців з однієї команди в іншу, але не більше одного разу, між першим і другим колом на підставі письмової заяви, підписаної тренером попередньої команди. Дозаявки окремих гравців, які раніше не заявлених в інших командах можливі протягом усього Чемпіонату, але до 01 лютого 2022 р (дозаявки команд до 1 грудня 2021).  Гравцеві заборонено виступати за дві і більше команд. Гравець зіграв за дві і більше команд підлягає дискваліфікації на три матчі, а команді за яку він зіграв зараховується ТП. Склад команди на гру 14 гравців 1 тренер і 1 представник. Якщо команда знімається зі змагань гравець отримує статус вільного агента і може бути заявлений за будь-яку з команд дотримуючись всіх умови.

4. Час і місце проведення:

Ігри проводяться в спортивному залі ДЮСОК Олімп Миколаїв, та СК Олімп Южноукраїнськ з 30 листопада 2021 по квітень 2022 року, згідно з календаря змагань. Чемпіонат проводиться в двох зонах Південь і Північ. Фінальний турнір відбувається між командами які посіли 1-3 місця в своїх зонах – за звання Чемпіона Миколаївської області з футзалу. Схема 2-3, та 3-2 чвертьфінали дома та на виїзді 1місця зон чекають суперників в полуфіналах, та не можуть зустрітися в полуфіналах між собою. Команди які посіли 4 та 5 місця в своїх зонах змагаються за звання Чемпіон 1 ліги Миколаївської області, З ДВОХ МАТЧІВ ДОМА ТА НА ВИЇЗДІ. Фінал з одгрого матчу. Гра повинна відбутися в точно призначений час. Запізнення більше 5 хвилин ТП. Перенесення ігор не допускаються. Команді з вини, якої не відбулася гра, зараховується поразка 0-5

5. Система проведення змагання:

Змагання проводяться за коловою системою у два кола при кількості команд 7 і більше, 5 або 6 команд в три кола, 4 команди в 4 кола. За перемогу команда отримує – 3 очка. За нічию обидві команди по 1 очку. У разі рівності очок у двох і більше команд, які претендують на перше місце в лізі, грається додатковий «золотий» матч. Місця в турнірній таблиці в ході змагання визначаються:

1 за найбільшою сумою очок набраних у всіх зустрічах

2 за кращою різницею забитих і пропущених м’ячів у всіх зустрічах

3 за найбільшою кількістю перемог у всіх зустрічах, перемог в особистих зустрічах

4 найбільшому числу м’ячів, забитих у всіх зустрічах

5 При рівності очок у двох команд, при наявності технічних перемог або поразок МІЖ НИМИ, призначається золотий матч між ними

При абсолютній рівності всіх показників місця визначаються за особистими зустрічами між суперниками або жеребом.

Тривалість гри – 30 хвилин, два тайми по 15 хвилин ЧИСТОГО ЧАСУ з 5-ти хвилинною перервою. У разі запізнення команди на 5 і більше хвилин гра не починається, команді яка спізнилася зараховується поразка 0-5

6. Суддівство:

Змагання обслуговують арбітри, спрямовані суддівським комітетом МОАФ. Судді прибувають на місце змагання за 30 хвилин до початку матчу. Після закінчення матчу головний арбітр зобов’язаний протягом 24 годин дати інформацію про минулу гру з телефону 073-133-6090 і 066-66-15-070. У разі подачі протесту, тренер команди, яка подає протест, зобов’язаний після закінчення гри довести до відома арбітра і тренера команди суперника. Письмовий протест повинен бути вичерпним і мотивованим, підписаний тренером і протягом 24 годин направлений для розгляду в Дисциплінарний комітет МОАФ. Головний арбітр повинен приймати рішення про скасування гри у випадках, не передбачених правилами гри.

Штрафні санкції:

Якщо гра була припинена через недисциплінованої поведінки футболістів однієї з команд, то цій команді зараховується поразка з рахунком 0-5. У разі відмови команди від участі в грі, команді зараховується поразка 0-5. У разі більше різниці м’ячів результат залишається. Якщо гра не закінчена з вини обох команд, то обом командам зараховується поразка. За участь в грі незаявленого або дискваліфікованого футболіста команді зараховується поразка (0 – 5). У разі якщо гра з вини однієї з команд не розпочато вчасно їй зараховується поразка (0- 5), за неявку на гру на другому етапі змагань(друге коло, після розподілу груп і.т.д.) команді зараховується поразка і знімається 9 очок, а суперниці перемога (5-0) і нараховується 3 очки. Команда, якій зарахована технічна перемога, оплачує за гру, як за що відбулася, у разі відмови обом командам зараховується поразка. М’ячі, записані при технічну поразку 5-0, не враховуються жодної з команд.

Гравець, який отримав 3 попередження, пропускає чергову гру. Гравець, вилучений з поля за друге попередження в грі пропускає чергову гру. Гравець, вилучений з поля за дисциплінарні проступки, пропускає чергову гру, і питання про його подальшу участь в іграх вирішує дисциплінарний комітет МОАФ. (Штраф за пряму червону картку – 200 грн.) Картки, отримані, в Чемпіонаті Миколаївської області з футзалу не враховуються при проведенні Кубка асоціації з футзалу.

7. Заявки:

Заявки подаються за встановленим зразком в двох примірниках. На гру пред’являється заявка команди (оригінал). В електронному вигляді надається заявка і фото першої сторінки паспорта.

8. Фінансування:

Всі витрати, пов’язані з організацією і проведенням змагань (придбання командних і особистих призів, оплата друкарських витрат, оплата послуг зв’язку, харчування головного судді, і ін.) Здійснюється шляхом кооперування коштів за рахунок щорічного членського внеску беруть участь команд. Заявочний внесок 12000 гривень. У разі зняття команди зі змагань членський внесок не повертається. Команди, які не сплатили внесок до першої гри знімаються зі змагань.

9. Нагородження:

Команда переможець нагороджується пам’ятним Кубком, дипломом, гравці команди – медалями МОАФ. Команди призери нагороджується грамотами МОАФ гравці – медалями. Кращі гравці змагання (воротар,  бомбардир) нагороджуються індивідуальними пам’ятними призами за рахунок кооперації заявочних внесків.

Доповнення до Регламенту:

1. Гравці, команд, які беруть участь в змаганнях АФЛУ зобов’язані строго виконувати норми Регламенту АФЛУ. Футболіст, команда, яка бере участь в регіональному (відбірковому) етапі, одночасно зіграє в інших змаганнях, (в будь-якому іншому регіоні) дискваліфікується до кінця сезону з усіх змагань АФЛУ. Командам де були допущені порушення, зараховуються технічні поразки. Питання про їх подальшу участь в Чемпіонаті Миколаївської області підлягає розгляду на Виконкомі АФМО. Футболісти, які беруть участь в Чемпіонаті Миколаївської області (проходить під егідою АФЛУ) не мають право виступати в інших змаганнях, що мають офіційний статус АФЛУ. (Згідно з п. 7.2. Регламенту Аматорської Футзальної ліги України)

2. По закінченню чемпіонату буде розіграний щорічний турнір на Кубок Федерації. Фінал з одного матчу, всі інші з двох.

3. У разі форс-мажорних обставин (відсутність світла в залі, стихійного лиха, і т.д.) для виявлення переможця команди дограють залишився, за секундоміром головного арбітра при рахунку, зафіксованому на момент зупинки гри і гравцями, внесеними до протоколу на дану гру.

4. ПЕРЕЛІК дисціплінарних санкцій, що застосовуються до футзалістів, а так само офіційним особам внесеним до протоколу матчу

за порушення норм регламентних документів і відповідно до Регламенту Чемпіонату Миколаївської області з футзалу 2021-2022 рр.

1. Автоматичне усунення на 1 (один) матч.

1.1. друге попередження в матчі;

1.2. позбавлення команди-суперника голи або очевидної можливості забити м’яч;

1.3. отримання футзалістами в матчах чемпіонату кожних 3 (трьох) жовтих карток;

2. Відсторонення мінімум на 2 (два) матчі і більш.

3. Серйозне порушення Правил гри (* використання гравцем надмірної сили або жорстокості проти суперника, що загрожує його безпеки, в боротьбі за м’яч, який знаходиться в грі).

3. Відсторонення мінімум на 3 (три) матчі і більш.

3.1. за агресивну поведінку під час гри (* використання гравцем, який не веде боротьбу за м’яч, надмірної сили або жорстокості щодо суперника. Крім того, агресивною поведінкою вважається використання надмірної сили мулі жорстокості щодо партнера по команді, глядачів, офіційної особи матчу, або якого- або іншої особи. Агресивна поведінка може проявлятися на майданчику для гри, а також, за її межами, не залежно від того знаходиться м’яч в грі чи ні);

3.2. за непристойні, образливі і / або нецензурні вирази і / або демонстрацію жестів (* такі дії розцінюються як серйозний прояв непристойної поведінки незалежно від того, кому вони адресовані (супернику, партнеру по команді, арбітрів, офіційних осіб / представників глядачів і т.д. ) до, під час або після закінчення матчу).

4. Відсторонення мінімум на 4 (чотири) матчі і більш.

4.1. застосування надмірної сили з нанесенням травми гравцеві;

5. Відсторонення мінімум на 5 (п’ять) матчів і більш

5.1. бійка до, під час і після матчу, завершення тайму або його зупинки (* удар або спроба удару суперника, партнера по команді, арбітрів, офіційних осіб / представників, глядачів і т.д.);

5.2. плювок в бік суперника, партнера по команді або сторонньої особи.

5.3 будь-які прояви расизму.

6. Відсторонення мінімум на 6 (шість) місяців і більше.

6.1 застосування фізичної сили до офіційних осіб / представників під час матчу;

6.2. масова бійка до, під час і після матчу або після його зупинки;

6.3. плювок в бік офіційної особи / представника.

7. Відсторонення мінімум на 10 (десять) місяців і більше.

8. Умисне нанесення тяжкої травми, що призвело до втрати працездатності (* супернику, партнеру по команді, арбітрів, офіційних осіб / представників глядачів і т.д.)

8. Відсторонення мінімум на 8 (вісім) місяців і більше.

9. Застосування фізичної сили до офіційних осіб / представників до або після закінчення матчу

9. Відсторонення мінімум на 4 (чотири) місяці і більше.

10. Порушення вимог Регламенту зі статусу і трансферів футболістів.

10. Відсторонення мінімум на 12 (дванадцять) місяців і більше.

11. Вплив на футболістів і / або офіційних осіб / представників з метою проведення футбольного матчу, який проведено з недотриманням або порушенням принципів Кодексу «FAIR PLAY і RESPECT» або з метою отримання матеріальної чи іншої вигоди (винагороди).

Дисциплінарні санкції можуть бути зняті з порушника в разі письмового звернення керівництва команди до головного арбітра змагань з проханням скоротити термін відсторонення:

Пункт 2: 1 матч (* обов’язкова дискваліфікація) + 1 матч (* умовна дискваліфікація, якщо гравець отримує дисциплінарні санкції у вигляді РК, КК він відсторонюється на ще один матч).

Пункт 3: 1 матч (* обов’язкова дискваліфікація) + 2 матчі (* умовна дискваліфікація, якщо гравець отримує дисциплінарні санкції у вигляді РК, КК він відсторонюється на ще два матчі, незалежно від того в якій грі отримані дисциплінарні санкції).

Пункт 4: 2 матчі (* обов’язкова дискваліфікація) + 2 матчі (* умовна дискваліфікація, якщо гравець отримує дисциплінарні санкції у вигляді РК, КК він відсторонюється на ще два матчі, незалежно від того в якій грі отримані дисциплінарні санкції).

Пункт 5: 2 матчі (* обов’язкова дискваліфікація) + 3 матчі (* умовна дискваліфікація, якщо гравець отримує дисциплінарні санкції у вигляді РК, КК він відсторонюється на ще три матчі, незалежно від того в якій грі отримані дисциплінарні санкції).

Дисциплінарні санкції не знімаються з порушників в пунктах 6, 7, 8, 9, 10.

(* В дужках вказані роз’яснення автора)

Головний суддя змагань                                                                    Болілий С.Н.